برای ثابت نگه داشتن تجهیزات و تاسیسات و خطوط لوله‌هایی که حاوی مایعات و سیالاتی با دمای زیر صفر درجه سانتیگراد و کلیه خطوطی که از عایق پلی یورتان استفاده نموده، استفاده از نگهدارنده یا همان ساپورت تاسیسات متناسب با سرویس مورد نظر، یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های طراحی می‌باشد؛ استفاده نکردن از مواد و متریال مناسب علاوه بر یخ زدن محل ساپورت باعث افزایش پرت انتقال حرارت می‌گردد. پلی یورتان با داشتن ضریب انتقال حرارت بسیار کم و قابلیت قالب گیری و استحکام فشاری بالا، محصولی ایده آل برای ساخت ساپورت‌ها تاسیسات لوله‌ها و تجهیزات محسوب می‌شود. در ادامه شرکت نوآوران تجهیزات عایق آیریک توجه شما را به مقاله‌ای درباره این ساپورت تاسیسات جلب می‌نماید. با ما همراه باشید.

ساپورت تاسیسات PIR و PUF با چگالی بالا

ساپورت تاسیسات فوم پلیمری است که دارای ویژگی‌های پلاستیکی، لاستیکی و چوب پنبه‌ای است و از طریق تکان خوردن با سرعت بالا با مواد اولیه اصلی ایزوسیانات و پلی اتر ساخته شده است و با ماده کف سازی، ماده اتصال و مقاومت در برابر شعله اضافه می‌شود. محصول نهایی دارای ساختار لانه زنبوری سه بعدی است که توسط هزاران سلول کوچک و یکنواخت مهر و موم شده تشکیل شده است. دارای رسانایی حرارتی کم، استحکام فشاری بالا، جذب آب کم، ضد هیدرولیز، غیر قابل اشتعال، دقت در قالب گیری است، که محصولات چوبی نمی‌توانند با آن مقایسه شوند. این محصول یک ماده ایده آل جدید برای خط لوله کریوژنیک و قطعات و براکت‌های تجهیزاتی حامل است.

ساپورت تاسیسات

بیشتر بدانید:

چسب ماستیک درزگیر چیست و چه کاربردهایی دارد؟

کاربرد عایق بندی در رستوران

ویژگی های ساپورت تاسیسات پلی یورتال

این ساپورت تاسیسات یا پلی یورتان یک ساپورت برای لوله‌های کریوژنیک تازه توسعه یافته برای قسمت‌هایی از مواد سرد جدید می‌باشد، که  برای تجهیزات پتروشیمی، تبرید، کشتی سازی و سایر صنایع در تجهیزات حمل و نقل لوله های برودتی کریوژنیک، براکت‌های مورد استفاده، قطعات نگهدارنده اجزای عایق سرد، و استحکام بالا، مناسب است.

مزایای محصول

– دارای ضریب انتقال حرارت پایین؛ رسانایی حرارتی کم؛

-دارای مقاومت فشاری بالا و مقاومت خمشی بالا.

– دارای جذب آب و بخار و رطوبت کم؛

– دارای مقاومت در برابر شعله آتش

– خاصیت ضد خوردگی، ضد حشره و موریانه.

-می تواند در قالب‌ها پیش ساخت شود، برش مکانیکی NC پارچه ای انجام گیرد، و با ضخامت عایق بندی حرارتی مختلفی مواجه شود

-میزان حداقل 90 درصد Closed Cell

کاربرد محصول

این ماده عمدتاً در صنایع پتروشیمی، کارخانه گاز مایع، یخچال و فریزر و سیستم هوای مرکزی مورد استفاده قرار می گیرد؛ جایی که باربری و خاصیت عایق بندی بالا مورد نیاز است. که به عنوان ساپورت کشویی، ساپورت راهنما (از جمله ساپورت راهنمای لوله عمودی)، ساپورت محدود یا ثابت، بلوک عایق استفاده می‌شود.

امروزه در صنعت جدید، ساپورت‌های تاسیساتی همچون پلی یورتان کاربردهای بسیاری دارند که مانند تمامی فناوری های جدید مئجب سهل در کارهای تاسیساتی می‌شود. در کنار ساپورت تاسیسات، بسیاری از فناوری‌ها و خدمات عایقکاری دیگری توسط تیم تجهیزات عایق آیریک برای شما عزیزان قابل ارائه و انجام است. کافی است در صورت نیاز به هرکدام از آن‌ها با ما ارتباط برقرار کنید.

ساپورت تاسیسات

مشخصات فنی محصول

ساپورت‌ تاسیسات پلی یورتان غالبا از قطعات و بلوک‌های بزرگ‌تر با استفاده از دستگاه CNC برش داده می‌شوند و به اشکال لوله ای و اسلب در سایز، برحسب سفارش مشتری، با بهترین و مناسب‌ترین قیمت مناسب با استاندارد ASTMC591 تولید می‌شود.

بسته بندی و ذخیره سازی

تمام قطعات در کارگاه در کنار هم قرار می‌گیرند. سپس در بسته بندی چوبی، مطابق درخواست مورد نیاز موجود است.

استفاده و احتیاط ها

محصول را از هم جدا کنید، قطعات را در موقعیت‌های خودشان نصب کنید و دوباره آن‌ها را در کنار هم قرار دهید. مطابق دستورالعمل سازنده نصب کنید.