پشم شیشه از شیشه بوروسیلیکات با ترکیب موادی مانند ماسه سیلیس ، شیشه بازیافتی و مواد تثبیت کننده تولید می شود. پشم شیشه یک ماده عایق است که ماده اولیه تشکیل دهنده ی آن شیشه ذوب شده می باشد. انواع مختلف پشم شیشه عبارتند از : پشم شیشه پتویی یا رولی، پشم شیشه تخته ای یا پانل، پشم شیشه پیش ساخته یا لوله ای. در این مقاله با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید، تا شما را با عایق پشم شیشه پتویی آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید :

الیاف شیشه چیست؟

معایب عایق پشم شیشه

عایق پشم شیشه پتویی دارای مزایای بسیاری است و به همین دلیل کاربردهای بسیاری دارد. در این مقاله ما به بیان مزیت های پشم شیشه پتویی، شاخص های فنی برای انتخاب آن و موارد دیگری از این قبیل برای بیان خواهیم کرد. لطفا همچنان با ما همراه شوید.

چگونه پشم شیشه پتویی مناسب انتخاب کنیم؟

پشم شیشه پتویی دارای یکسری ویژگی ها و شاخص های فنی می باشد که با دانستن آن ها می توانید بری کاربرد در بخش های مختلف ساختمان عایق مناسبی را انتخاب کرده و نصب نمائید.

پشم شیشه پتویی

آشنایی با شاخص های فنی پشم شیشه پتویی

  • ضخامت : اطلاع از میزان ضخامت پشم سنگ یکی از مهم ترین موارد و شاخص ها هنگام انتخاب پشم سنگ می باشد. میزان ضخامت پشم شیشه که مورد استفاده قرار می گیرد، 25 و 50 میلی متر است.
  • نوع روکش : از روکش برای عایق پشم شیشه استفاده می کنند تا از نفوذ حرارت و رطوبت به آن جلوگیری کنند.
  • دانسیته : دانسیته عبارتست از حجم پشم شیشه در واحد کیلوگرم. دانسیته پشم شیشه از 8 تا 100 هزار وجود دارد.

جنس روکش عایق پشم شیشه از چیست؟

جنس روکش های پشم شیشه از جنس آلومینیوم یا کاغذ می باشد. برای عایق کاری لوله ها در ساختمان از عایق های پشم شیشه با روکش های کاغذی استفاده می شود. اما برای پوشش سقف سالن ها و سوله و … از عایق های پشم شیشه با روکش آلومینیومی استفاده می شود. در حقیقت از عایق پشم شیشه با روکش، بیشتر برای عایق کاری لوله و تاسیسات ساختمانی استفاده می شود. همچنین برای مکان های نگهداری دام و طیور از خواص این نوع عایق کاری بهره مند می شوند.

با پشم شیشه پتویی آشنا شوید

پشم شیشه پتویی  نوعی عایق پشم شیشه می باشد که دارای هیچ گونه روکش یا لفافی نمی باشد. از این نوع پشم شیشه بیشتر برای عایق کاری آبگرمکن ها، دیگ های شوفاژ، دیگ های بخار و … استفاده می شود.

حال که با عایق پشم شیشه آشنا شدید و تفاوت عایق پشم شیشه ی پتویی و روکش دار را متوجه شدید و با موارد کاربرد آن ها نیز آشنا شدید، در ادامه با ما همچنان همراه شوید تا برای شما از ویژگیهای عایق پشم سنگ پتویی بگوئیم.

پشم شیشه پتویی

چرا از عایق پشم سنگ پتویی استفاده کنیم؟

شاید برای بسیاری اینسوال پیش بیاید که چرا از عایق پشم سنگ پتویی استفده کنیم؟ و اصلا کدام ویژگی هایاین نوع عایق باعث شده است که از آن در عایق کاری ساختمان ها استفاده شود؟ برای پاسخ به این سوال، شما را با ویژگی های عایق پشم سنگ پتویی آشنا می کنیم.

عایق پشم سنگ پتویی دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

  • عایق پشم سنگ پتویی از موادی تشکیل شده است که هیچگونه آسیبی به شما نخواهد رساند و برای سلامتی انسان مضر نخواهد بود.
  • این نوع عایق پشم سنگ مانع از نفوذ قارچ و باکتری شده و در برابر نفوذ حشرات بسیار مقاوم است.
  • عایق پشم سنگ پتویی در برابر آتش مقاوم است و آتش نمی گیرد.
  • این نوع عایق بسیار مقاوم و باکیفیت و بادوام است وپس از اینکه آن را در محل نصب کردید می توانید تا سال ها از مزایای آن بهره مند شوید.
  • عایق پشم سنگ پتویی به سادگی شکل پذیر است. به آسانی برش می خورد و نصب آن بسیار آسان است.
  • دارای حمل و نقل بسیار آسان می باشد.

عزیزان در این مقاله سعی کردیم شما را با عایق پشم سنگ پتویی آشنا کنیم. امید است مطالب گفته شده مورد توجه و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد. لطفا با ما در تماس باشید و سوالات و مشکلات خودئ را با ما در میان بگذارید.