سیستم های پنل های تابشی سقفی می توانند در طی فرایند مقاوم سازی ساختمان ها استفاده شوند اما قبل از آن باید مجوز استفاده از این نوع پنل ها را دریافت کنند. پنل های تابشی سقفی طوری دمای داخل اتاق را تنظیم می کنند که اختلاف دما بین سقف و کف ساختمان تنها کمتر از یک درجه می باشد. دراین مقاله به گروه نوآوران تجهیزات ایریک همراه شوید تا شما را با پنل های تابشی سقفی بیشتر آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید :

پنل خورشیدی فتوولتائیک چیست؟

پنل های عایق خلا یا VIPs

پنل های تابشی سقفی از چه طریق گرم می شوند؟

پنل های تابشی سقفی به سهروش گرم می شوند که عبارتند از :

  • لوله های آب
  • جریان الکتریسته تعبیه شده در پنل
  • جریان هوای داخل پنل
پنل های تابشی سقفی

از میان اینسه روش ، رایج ترین روش گرم کردن پنل های تابشی سقفی استفاده از جریان الکتریسیته و لوله های آب می باشد. در حقیقت انتخاب روش گرم کردن پنل های تابشی سقفی بستگی به این دارد به اهمیت میزان انرژی مصرفی و نیز سایز پروژه ی در دست احداث.

معمولا می توان از طریق سقف تا 25 درصد در مصرف انرژی یک ساختمان صرفه جویی کرد. همچنین پنل های تابشی سقفی هیچ نیازی به تعنیزات ندارد و از این لحاظ نیز می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد.

پنل های تابشی سقفی چگونه کار می کند؟

پنل های تابشی سقفی که با برق کار می کنند، به گونه ای طراحی شده اند که فضا را بر اساس اصول انتقال حرارت،  گرم می کند. در حقیقت اصول انتقال حرارت همان اصل انتقال گرما در یک محیط و در فضای باز با آسمان آفتابی می باشد.

نصب و تعبیه پنل های تابشی سقفی در ساختمان ها به عنوان تنها ابزار الکتریکی می باشد که بسیار ساده می باشد و هزینه ی بسیار کمی هم دارد. از سوی دیگر سه روش برای گرم کردن آن وجود دارد و این می تواند یکی از مهم ترین مزایای آن باشد.

اجزای تشکیل دهنده ی پنل های تابشی سقفی کدامند؟

پنل های تابشی سقفی معمولا از یک صفحه ی عایق فایبرگلاس با چگالی بالا، یک عنصر گرمایشی و یک سطح پوششی ساده تشکیل شده است. ضخامت این پنل ها معمولا یک اینچ است و در ابعاد 1*2*2 یا ابعاد  4*8*8 متغیر است. این پانل های تابشی، طیف وسیعی از دما را بین 150 تا 170 درجه فارنهایت ارائه می دهد و از زمان فعال شدن، ظرف مدت 4 دقیقه به این دما خواهد رسید.

پنل های تابشی سقفی

با مزایای پنل های تابشی سقفی آشنا شوید

شاید برای بسیاری از شما عزیزان این وسال پیش بیاید که چرا از پنل های تابشی سقفی استفاده کنیم؟ برای پاسخ به این سوال برخی از مهم ترین مزایای پنل های تابشی سقفی را برای شما آورده ایم.

پنل های تابشی سقفی…

  • از لحاظ مصرف انرژی بسیار کاآمد هستند
  • تعمیر و نگهداری بسیار آسان
  • طراحی بسیار مطلوبی دارد
  • درجه حرارت یکنواخت از بالا تا کف ساختمان ایجاد می کند
  • قابلیت تنظیم دما دارد
  • می تواند به عنوان منبع اصلی گرمایشی برای کل ساختمان مورد استفاده قرار گیرد.

و بسیاری موارد دیگر.

دوستان، آیا شما تا کنون از پنل های تابشی سقفی در ساختمان خود استفاده کرده اید؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است، لطفا در صورت تمایل تجربیات مفید خود را در مورد استفاده ازاین نوع پنل ها با دیگر دوستان از طریق کامنت به اشتراک بگذارید تا آن ها نیز از این مطالب ارزشمند بهره مند گردند.

در این مقاله سعی کردیم شما را با پنل های تابشی سقفی آشنا کنیم و از مزیت های آن نیز برای شما بگوئیم. امید است آنچه گفته شد مورد توجه و رضایت شما گرامیان قرار گرفته باشد.

در صورتی که با هر گونه سوال یا مشکلی مواجه شدید، با ما تماس بگیرید و سوالات و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید. ما در اسرع وقت به کلیه ی سوالات شما دوستان پاسخگو خواهیم بود.