این پلی استایرن اکسترود شده Styropan XPS یک ماده عایق حرارتی آلی مصنوعی ساخته شده با ساختار سلول بسته است. این عایق توسط پلیمریزاسیون و اکستروژن ثابت، به شکل یک تخته فوم جامد درآمده است. Styropan XPS از پلی استایرن ترموپلاستیک ساخته شده است، مواد افزودنی، مواد رنگ آمیزی، مهارکننده های شعله و گازهای سوز عاری از گازهای CFC ، HCFC و HFC هستند، در حالی که Styropan XPS نیز 100٪ قابل بازیافت است. در ادامه با گروه تجهیزات عایق آیریک همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درمورد عایق حرارتی XPS کسب کنید.

عایق حرارتی XPS

عایق حرارتی XPS

با توجه به ساختار خوب سلولهای بسته، XPS عایق حرارتی عالی با خواص مکانیکی استثنایی و جذب رطوبت کم است، بنابراین برای نصب در مناطقی که دارای تراکم بالا هستند و مکان هایی که آب و رطوبت در آن وجود دارد بسیار مناسب است. از جمله این مناطق می توان به موارد ارائه شده در ادامه اشاره نمود:

عایق حرارتی زیرزمینها (دیوارها ، پایه ها ، صفحه پایه)
عایق حرارتی سقف های مسطح
عایق کف در سالن های صنعتی و غیره.
تخته هایی با سطوح ساختاری (ویفر) می توانند به اصطلاح قالب گمشده (ریختن با بتن) قرار گیرند و در مکانهای در معرض دید (لبه بین کف ، گوشه های بتونی ، قلاب ، کنسول ، ستون) از ایجاد پل های حرارتی جلوگیری کنند. XPS همچنین به عنوان یک هسته عایق در داخل کارگاه (درهای جلو و پنجره ها) و به عنوان هسته دیوارهای پیش ساخته سبک استفاده می شود.

راندمان انرژی XPS

روکش کف فوم پلی استایرن (XPS) می تواند از انرژی مثبت و مزایای انتشار هوا هنگام استفاده در ساختمانهای مسکونی برخوردار باشد. مطالعه 2000 Franklin Associates نشان می دهد كه در یک یك خانه ۵۰ ساله به طور صحیح با استفاده از عایق كفی XPS می توان راندمان انرژی را بالا برد و در مصرف انرژی تا حد ممکن صرفه جویی کرد. این عایق بیشتر از انتشار گازهای گلخانه ای به دلیل مصرف انرژی گرمایش و سرمایش از تولید گازهای گلخانه ای جلوگیری می کند.

کف صاف شده پلی استایرن اکسترود شده (XPS) همچنین می تواند با تهیه یک لایه کامل عایق روی دیوار ، بازده انرژی ساختمان را بهبود بخشد. این کار باعث کاهش حرکت هوا از طریق دیوار می شود و می تواند از هدر رفتن انرژی جلوگیری نماید.

عایق حرارتی XPS

دستورالعمل نصب فوم پلی استایرن اکسترود شده

عایق بندی XPS به دلیل اینکه سازندگان دائما به دنبال روش های نصب آسان تر و بهتری هستندِ تولید شدند. پوشش کف عایق کف پلی استایرن اکسترود شده (XPS) می تواند رطوبت عالی و خاصیت عایق را فراهم کند. همانطور که گفته شد، محصولات پلاستیکی پلی استایرن اکسترود شده، سبک، چند منظوره بوده و به راحتی روی دیوارهای مسکونی نصب می شوند، همانطور که در راهنمای گام به گام زیر نشان داده شده است:

مرحله اول علامت گذاری تخته های عایق کف پلی استایرن اکسترود شده (XPS) با کشیدن قلاب یک نوار اندازه گیری در طول سطح عایق پلاستیکی و در حالی که انتهای دیگر این نوار را در اندازه گیری مورد نظر نگه دارید. این یک علامت کوچک برای دنبال کردن هنگام برش ایجاد می کند.

تخته عایق پلاستیکی سپس برای برش سهولت و ایمنی باید روی یک سطح صاف و محکم قرار گیرد. یک جفت اره معمولاً برای کارهای کمر کافی است. به دنبال علامت به جای مانده از لبه نوار ، باید با چاقویی که در برابر تخته کم است (بدون برش زدن) ، تصور عمیقی ایجاد شود. از آنجا که تمام خط اندازه گیری شده به ثمر رسیده است ، این قطعه به سادگی روی لبه سطح کار قرار می گیرد. . برای بهتر کردن تخته عایق کف پلی استایرن (XPS) اکسترود شده (XPS) بهتر است از چاقوی ابزار و لبه مستقیم استفاده کنید تا با زاویه های نامنظم دیوار ، پیش بینی ها یا سطوح دیواری کمتر از عرض یا ارتفاع تخته مطابقت داشته باشد.