در سال های اخیر نوآوری های بسیاری در حوزه ی انرژی به وجود آمده است که می تواند صنعت انرژی فناوری جهان را متحول کند. در این راستا سرمایه گذاران بسیاری به سمت راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری در حوزه ی انرژی تجدیدپذیر روی آورده اند. در حقیقت انرژی تجدیدپذیر فاکتوری است که سرمایه گذاری در آن به موفقیت بسیاری از کارآفرینان منتهی می شود، به خصوص برای آن دسته از افرادی که ایده های ارزشمندی دارند و برای پیاده سازی آن ایده ها برنامه ریزی کرده اند. در این مقاله با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید تا شما را با مطالب بیشتری در زمینه ی سرمایه گذاری و راه اندازی استارت اپ ها در حوزه انرژی تجدیدپذیر آشنا کنیم.

بیشتر بدانید:

انواع تکنولوژی خورشیدی کدامند؟

مزایا و معایب آبگرمکن خورشیدی

پنل خورشیدی فتوولتائیک چیست؟

ممکن است اولین سوالی که در این زمینه برای شما پیش می آید این باشد که، کدام حوزه ها دارای بالاترین پتانسیل برای دستیابی به موفقیت یک کارآفرین در زمینه ی انرژی تجدیدپذیر می باشد؟ در ادامه به ذکر برخی از این حوزه ها پرداخته ایم که قبل از سرمایه گذاری خوب است آن ها را بشناسید.

انرژی تجدیدپذیر

آشنایی با مهم ترین حوزه های سرمایه گذاری انرژی تجدیدپذیر

کارآفرینانی که مایلند تا استارت اپ خود را در حوزه انرژی تجدیدپذیر راه اندازی کنند، باید بدانند که کدام حوزه از انرژی های تجدیدپذیر ارزش سرمایه گذاری دارد. در این بخش از مقاله به ذکر برخی از آن ها پرداخته ایم.

ذخائر کربن

حدود 30 درصد از دی اکسید کربن تولید شده در ایالات متحده، در نتیجه ی تولید انرژی الکتریسیته به وجود می آید. دانشمندان به دنبال راه ها و روش هایی هستند که بتوانند از طریق آن از ورود دی اکسیدکربن تولید به جو و آسیب رساندن به آن ممانعت کنند. در این خصوص راه کارهای متعددی را ارائه کرده اند که عبارتند از :

  • دفن دی اکسید کربن قبل از ورود به جو و تبدیل آن به سنگ.
  • بازیافت و تبدیل آن به اتانول، از طریق انجام فرایند احتراق به صورت برعکس.

صنایع مختلف در حال بررسی هستند که کدامیک از این راه ها بهتر می تواند برای جلوگیری از ورود گازهای گلخانه ای به جو، بهتر جواب می دهد و چگونه می توان دی اکسیدکربن تولید شده در صنایع مختلف را به یک منبع ارزشمند انرژی تبدیل کرد.

سلول های انرژی خورشیدی

پیشرفت های فوق العاده ای که در زمینه ی فن آوری خورشیدی به وقوع پیوسته است، باعث تولید نوع پیشرفته ای از این سلول های خورشیدی شده است به نام پروسکایت ها. از طریق این سلول های خورشیدی بسیار آسان تر می توان به سطح قابل توجهی از کارایی رسید.

ترموفوتوولتائیک

اگر چه طیف رنگی بسیار گسترده ای در نور خورشید وجود دارد، سیستم های انرژی خورشیدی به طور خاص به نورهای مرئی محدود شده اند، یعنی از قرمز به بنفش.

با اضافه کردن اجزای ساخته شده از نانولوله های کربن و کریستال های نانوفوتونیک، به طرحی که در حال حاضر موجود است، دانشمندان قادر به توسعه ی رنجی از سلول ها شدند که می توان از آن استفاده کرد.

این مورد یکی دیگر از مواردی است که حاص از سرمایه گذاری در حوزه ی انرژی تجدیدپذیر می باشد.

انرژی تجدیدپذیر

فوتوسنتز مصنوعی

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در حوزه ی انرژی تجدیدپذیر ، در زمینه ی فتوسنتز است.

دانشمندان اخیرا در حال کشف یک جایگزین مناسب برای سوخت های فسیلی، به شکل فوتوسنتز مصنوعی هستند. همانطور که از نام آن پیداست، در فوتوسنتز مصنوعی تلاش می شود تا فرایند فوتوسنتز طبیعی را شبیه سازی کند از طریق سوخت های موجود در طبیعت؛ با تراکیبی از نور خروشید، دی اکسید کرین و آب.

سخن آخر

در کل ، انرژی تجدیدپذیر صنعتی است که از طریق آن کارآفرینان می توانند ضمن انجام تجارت خوب ، کارهای فوق العاده ارزشمندی در این زمینه انجام دهند. این که شما با استفاده از کدامیک از فناوری های ذکر شده در مقاله به سرمایه گذاری خواهید پرداخت، تصمیم مهمی است که باید با در نظر گرفتن جوانب کار، اتخاذ کنید. نکته اصلی این است که گزینه های موجود را به طور کامل ارزیابی کنید و در بخش های خاصی که بیشترین پتانسیل برای شما وجود دارد، کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

از توجه و همراهی تان صمیمانه سپاسگزاریم.