آیا می دانید بیش از 50 درصد سازندگان ساختمان های مسکونی، تجاری و … برای عایق کاری ساختمان ها از میان انواع عایق، فایبرگلاس را انتخاب می کنند؟ فایبرگلاسیکی از انواع متریال عایق است که قابل استفاده در بخش های مختلف ساختمان می باشد. در این مقاله باگروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه باید تا شما را با موارد کاربرد عایق فایبرگلاس آشنا نمائیم.

موارد کاربرد عایق فایبرگلاس چیست؟

اگر شما دوست عزیزی که در حال مطالعه ی این مقاله هستید، قصد دارید ساختمان خود را با استفاده از متریال عایق فایبرگلاس، عایق بندی کنید، و مایلید تا با موراد کاربرد عایق فایبرگلاس در ساختمان ها آشنا شوید، خوب است این مقاله را به دقت مطالعه کنید. در ادامه به ذکر چند مورد کاربرد فایبرگلاس در ساختمان اشاره کرده ایم. همچنان با ما همراه باشید.

کاربرد عایق فایبرگلاس

کاربرد عایق فایبرگلاس برای عایق بندی کف ساختمان

از عایق فایبرگلاس برای عایق کاری کف ساختمان ها استفاده می شود. در مورد عایق کاری کف ساختمان با استفاده از عایق فایبرگلاس نکاتی وجود دارد که باید آن ها را مد نظر داشته باشید. این نکات عبارتند از :

اگر از فایبرگلاس برای عایق کاری کف ساختمان استفاده می کنید که از زیر آن ناحیه لوله هل و اتصالات رد شده است، توجه کنید که کل مساحت کف را عایق کاری نکنید.

اگر عایق کف را برای عایق کاری کف گاراژ یا فضای بیرون که هیچگونه اتصالاتی در زیر آن وجود ندارد استفاده می کنید، سعی کنید کلیه ی حفره ها را با استفاده از عایق فایبرگلاس دمیده پر کنید.

کاربرد عایق فایبرگلاس برای عایق بندی دیوارها

دومین مورد کاربرد عایق های فایبرگلاس برای عایق کاری دیوارها می باشد. شما برای عایق کاری دیوارها با استفاده از انواع عایق فایبرگلاس می توانید دیوارها را به طور کامل عایق کاری کنید. در مورد عایق کاری دیوارها با استفاده از عایق فایبرگلاس نیز باید نکاتی را در نظر بگیرید. این نکات عبارتند از :

کاربرد عایق فایبرگلاس برای عایق بندی سقف

سومین مورد کاربرد عایق فایبرگلاس استفاده از این نوع متریال عایق برای عایق کاری سقف است. در مورد عایق کاری سقف با استفاده ازعایق فایبرگلاس هم نکاتی وجود دارد که باید از آن ها اطلاع داشته باشید. این نکات عبارتند از :

استفاده از عایق های فایبرگلاس دمیده برای سقف بسیار بهتر از انواع دیگر عایق فایبرگلاس است. همچنین برای اینکه از R-Value بیشتری بهره مند شوید، خوب است از لایه ی دیگری از بتس های عایق نیز استفاده کنید.

در عایق کاری دیوارها حتما این نکته را در نظر داشته باشید که اطراف جعبه ها و پریزهای برق را برش بزنید. همچنین اطراف کلیه ی لوله ها و موانعی که در سر راه عایق قرار دارد باید برش داده شود.

کاربرد عایق فایبرگلاس

این نکته ی بسیار پر اهمیت را مد نظر قرار دهید که حتما اطمینان حاصل کنید که عایق دمیده، به حداقل قطر لازم R-Value بر روی سقف رسیده است تا عایق شما به درستی عمل کند.

گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک ارائه دهنده ی انواع خدمات عایق کاری ساختمان با به کارگیری نیروهای متخصص مجرب و کارآزموده آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان هستند. جهت بهره مندی از خدمات و نیز استفاده از تجربیات مشاوران کاردان و حرفه ای در زمینه ی انواع عایق و روش های عایق کاری ساختمان، لطفا با ما تماس بگیرید.

سخن آخر

عایق فایبرگلاس یکی از پرکاربردترین متریال عایق است که برای عایق کاری بخش های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. دراین مقاله شما را با موراد کاربرد عایق فایبرگلاس آشنا کردیم. امید است مطالب ارائه شده مورد رضایت شمات عزیزان قرار گرفته باشد.

در صورتی که با سوال یا مشکلی مواجه شده اید، با ما تماس بگیرید و سوالات و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید.

از لطف و توجه شما عزیزان تا پایان این مقاله بسیار ممنون و سپاسگزاریم.