عایق بندی مناسب می تواند مصرف انرژی را کاهش دهد، هوای محل اسکان شما را در زمستان گرمتر و در تابستان خنک تر نگه دارد وعلاوه بر این باعث صرفه جویی در انرژی شود. صاحبان خانه و سازندگان آن جدیدا از یک نوع عایق با مزایای بیشمار به نام عایق پشم سنگ استفاده می کنند. در ادامه با گروه نوآوران تجهیزات عایق آیریک همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه تولید عایق پشم سنگ و موارد تشکیل دهنده آن کسب کنید.

مواد تشکیل دهنده و نحوه تولید عایق پشم سنگ

عایق پشم سنگ با قابلیت نصب آسان ، مشابه فایبرگلاس و بسیاری دیگر از مزایا یک جایگزین عالی برای فایبرگلاس و برخی دیگر از عایق ها به شمار می رود. این عایق به جای اینکه از الیاف شیشه ای کرکی تشکیل شده باشد ازسنگ بازالت که بازمانده ضایعات آتش فشانی است، ایجاد می شود. برای تولید این نوع از عایق، سنگ بازالت را در یک کوره مجددا ذوب می کنند تا به صورت مایع ماگما شود. سپس مایع به دست آمده را در معرض فشار زیاد هوا یا بخار در درون گرداننده های دوار با سرعت بالا قرار می دهند تا الیاف هایی ظریف با قطر 6 میکرون حاصل شود.

در مرحله ی بعد آنها را درون کوره ها خنک می سازند و رشته های سرد شده را در تشک فشرده کرده و به اندازه مناسب برش می دهند. این فرایند بسیار کارآمد باعث تولید 37 فوت مکعب پشم از 1 فوت مکعب سنگ می شود.

مزایای پشم سنگ

به دلیل ساخته شدن پشم سنگ از مواد بازیافتی و سنگ بازالت، دارای مزایا و ویژگی های بسیاری است که در ادامه به برخی از برجسته ترین این مزایا اشاره شده است:

  • ساخته شده از مواد طبیعی و پایدار
  • معمولاً حاوی 75 درصد محتوای بازیافتی
  • گرما را به خوبی حفظ کرده و انتقال حرارت را کند می کند
  • غیر قابل احتراق و مقاوم در برابر آتش تا حدود 1400 درجه
  • ضد آب
  • مقاوم در برابر صدا
  • عملکرد بلند مدت، پشم سنگ با گذشت زمان خراب نمی شود
  • ضد رطوبت (قالبا از کپک جلوگیری می کند)

ازعایق پشم سنگ می توان در هر جایی که از فایبرگلاس یا هر نوع عایق دیگر استفاده می کنید، مورد استفاده قرار دهید. از جمله ی این موارد می توان به دیوارها، کف ها، سقف ها، اتاق زیر شیروانی اتاق هایی که در قسمت های سرد خانه قرار دارند، اتاق های داخلی که نیاز به عایق صدا دارند، رسانه ای یا استودیوهای موسیقی اشاره کرد.

کار با پشم سنگ بسیار آسان است، نوارهای محکم را می توان با یک چاقو برش داد تا کاملاً به صورت مناسب در محل قرار بگیرد. الیاف پشم سنگ آنقدر فشرده هستند که احتمال تغییرحالت، ثبات یا مکان ندارد. از این رو در گذر زمان نیز حالت اولیه خود را حفظ می کنند و نیازی به تغییر ندارند.

عایق پشم سنگ دارای ارزش R 3-4 در هر اینچ است که یکی از بالاترین مواد عایق موجود در بازار است. اما به چه معنی است؟ مقدار R عایق بیانگر مقاومت در برابر حرارت آن است. هرچه مقدار R پایین تر باشد ، باعث کاهش حرارت می شود. به عبارت دیگر ، مواد با مقادیر R بالاتر از کیفیت عایق بالایی برخوردار هستند.

استفاده از محصولات پشم سنگ آسان و بی خطر است. سازمان بهداشت جهانی بعد از گذشت بیش از 60 سال استفاده از این نوع عایق، ثابت کرده است که پشم سنگ انتخابی ایمن و و سالمی است.

عایق پشم سنگ

گروه نوآوران تجهیزات عایق آیریک

همانطور که در قسمت بالا اشاره شد، پشم سنگ دارای مزایا و ویژگی های بسیاری به صورت یکجا می باشد، از این رو طبیعی است که هزینه ی آن کمی نسبت به فایبرگلاس بیشتر است.

گروه نوآوران تجهیزات عایق آیریک با حرفه ای ترین و برترین نصابان عایق مناسب برای پشم سنگ به شما در ایجاد هر چه مقاوم و بهینه تر کردن مصرف انرژی محیط اطرافتان کمک می کند. جهت دریافت راهنمایی و قیمت با همکاران ما در گروه نوآوران تجهیزات عایق آیریک تماس فرمایید.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید صمیمانه از شما متشکریم در صورت هر گونه سوال در زمینه انتخاب بهترین عایق برای پشم سنگ با ما در تماس باشید.