عایق کاری سیستم های مکانیکی معمولا با استفاده از ترکیبی پیچیده از متریال و موادی صورت می گیرد که بتواند به درستی عمل کند. هر نوع از انواع ماده ی عایق برای کاربرد خاص با ویژگی های منحصر به فرد مورد استفاده قرار می گیرد. مل و ماستیک از جمله متریال عایق هستند که تنها بخش کوچکی از سیستم عایق کاری ساختمان را تشکیل می دهد اما، نقش بسیار حیاتی در طول عمر سیستم عایق کاری دارد. در ادامه با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید تا شما را با نکاتی در مورد عایق کاری مل و ماستیک آشنا کنیم.

بیشتر بدانید : اهمیت عایق کاری لوله آب در چیست؟

عایق کاری مل و ماستیک

برخی از المان ها که در ساختمان باید بسیار مورد توجه قرار بگیرید، لوله ها و یا کلیه ی تجهیزات مربوط به لوله کشی و یا موتورخانه ها می باشد. بنابراین باید توجه خاصی به عایق کاری این اجزا در ساختمان داشته باشید. نوع عایق، ضخامت آن و ابزارهای نصب نیز از مواردی است که باید آن ها را به درستی مد نظر قرار دهید. هر نوع محصول عایقی که در نظر می گیرید باید با دقن انتخاب شده باشد تا بتواند نتیجه ی مطلوب را برای شما حاصل کند.

معمولا عایق کاری مل و ماستیک به عنوان خط آخر دفاعی در سیستم عایق کاری ساختمان ها محسوب می شود و از ساختمان در برابر آسیب های احتمالی محافظت می کند.

موارد کاربرد عایق کاری مل و ماستیک چیست؟

عایق کاری مل و ماستیک بیشتر برای عایق بندی سیستم های مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از محصولات عایق دارای چندین عملکرد هستند، در حالی که برخی دیگر تنها برای یک هدف خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

در عایق کاری مل و ماستیک، یک پوشش ویسکوزیته توسط ماله یا قلم مو یا با دستکش بر روی سطح مورد نظر قرار می گیرد.

به طور کلی پارامترهای بسیاری باید در نظر گرفته شود زمانی که برای بهبود بخشی ساخت و ساز قصد دارید یک متریال عایق را انتخاب کنید؛ که عملکرد و نتیجه ی مطلوبی داشته باشید.

عایق کاری مل و ماستیک

ویژگی های متریال عایق کاری مل و ماستیک

در بسیاری از موارد ، عایق مل و ماستیک به خودی خود برای مواد محافظت از مواد عایق مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از مل و ماستیک نسبتاً ضخیم با توجه به استحکام و انعطاف پذیری ذاتی آن، مقاومت خاصی را به وجود می آورد که سطح عایق به تنهایی قادر به

 ویژگی دیگر عایق مل و ماستیک توانایی محافظت عایق در برابر تخریب ناشی از نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش (UV) است، در حالی که بسیاری از مواد عایق هنگام قرار گرفتن در معرض طولانی مدت نور آفتاب ، خاصیت خود را حفظ نمی کنند. عایق کاری مل و  ماستیک به گونه ای است که  برای قرار گرفتن در فضای باز مناسب است و می تواند از آسیب دیدن عناصر خود در برابر اشعه ماوراء بنفش جلوگیری کند و به حفظ عملکرد کلی سیستم عایق کمک کند.

ازدیگر ویژگی های عایق کاری مل و ماستیک این است که این نوع عایق، دارای مقاومت بسیار بالا در برابر دم و حرارت و مایع و بخار می باشد.

سخن آخر

همانطور که می دانید، آب همیشه وجود دارد و می تواند به سیستم عایق بندی وارد شود که این می تواند چندین مشکل ایجاد کند. عایقی که خیس شود، قطعا بخشی از کارایی خود را در برابر حرارت از دست می دهد و این به مرور زمان باعث می شود عملکرد سیستم عایق کاری به کلی از بین برود و شما را متحمل هزینه های بیشتری بکند. عایق کاری مل و ماستیک می تواند بر روی متریال عایق قرار گیرد و از این مشکل به میزان بسیار زیادی بکاهد.

از توجه و همراهی تان بسیار ممنون و سپاسگزاریم.