انتخاب بهترین کف پوش برای خانه، تصمیمی بسیار بزرگ است. کف خانه منطقه بزرگی است و آنچه را انتخاب می کنید تأثیر عمده ای بر ظاهر ، احساس و استفاده هر اتاق از خانه شما خواهد داشت. بنابراین قبل از شروع به کار، خوب است که کمی درباره انواع کف پوش ها و هزینه و مزایای آن ها تحقیق کنید. با عایق آیریک همراه باشید تا بیشتر به این موضوع بپردازیم.

بیشتر بخوانید: عایق صوتی کف آپارتمان برای جلوگیری از انتقال صدا بین طبقات

چند تا از بهترین انواع کف پوش ها

هیچکدام از کف پوش ها آنقدر ایده آل نیستند که برای هر کفی مناسب باشند. برای مثال، چوب سخت به دلیل گرم نگه داشتن خانه مشهور است، اما نمیتواند ضربات سخت و رطوبت را به خوبی نگه دارد. در اینجا به تعدادی از محبوبترین انواع کف پوش ها و مزایا و معایب هرکدام از آن ها میپردازیم تا بتوانید انتخابی مطمئن برای کف پوش خانه خود داشته باشید.

 بهترین کف پوش

کف پوش چوب سخت (Hardwood)

کف پوش چوب سخت، برای چندین دهه یکی از محبوبترین انواع کف پوش در ایالات متحده بوده است. ساخت این کف پوش ها به سادگی نصب آن هاست. ایم کف پوش ها با ضخامت تقریبی 0.75 اینچ، با میخ به کف چوبی خانه ها وصل میشوند.

کفپوش چوب سخت در هر دو نوع باریک و ضخیم وجود دارد. این کف پوش را می توان از انواع مختلف چوب ، از گونه های خانگی مانند بلوط و افرا گرفته تا انواع عجیب و غریب مانند گیلاس برزیل یا بنفش گل تهیه کرد. کفپوش چوب سخت، می تواند به صورت تمام شده یا ناتمام فروخته شود. اگر کفپوش ناتمام را انتخاب کردید، لازم است که بعد از نصب آن ماسه بزنید و آن را به پایان برسانید. براساس نظرات مصرف کنندگان، کفپوش های چوبی تمام شده معمولاً هزینه کمتری دارند و کار کمتری نیز نیاز دارند. همچنین ، کاری که کارخانه انجام داده باشد قطعا بادوام تر از هرکاری در خانه است.

مزیت ها:

مردم عاشق کفپوش چوب سخت هستند زیرا در هر سبکی از خانه و هر نوع دکوراسیون عالی به نظر می رسد. این نوع کف پوش بسیار بادوام است. کارشناسان می گویند استفاده از کف پوش چوب سخت، باعث افزایش ارزش فروش خانه شما نیز می شود.

این نوع کف پوش بسیار راحت تمیز می شود. فقط باید به طور مرتب آن را جارو بزنید. همچنین از آن جایی که نصب بسیار راحتی دارد، میتوانید با نصب آن در هزینه ها صرفه جویی کنید.

معایب:

از معایب کف پوش چوب سخت میتوان به مقاومت کم آن در برابر ضربات سخت اشاره کرد. همچنین در مقابل رطوبت مقاومت بالایی ندارند به همین دلیل گزینه خوبی برای حمام و مکان های مرطوب نیستند. این کف پوش ها با تغییرات دما آسیب پذیر هستن و هر 10 سال یکبار باید مجدد مورد پالایش قرار بگیرند.

 بهترین کف پوش

لمینت (LamInate)

کفپوش لمینت درست به شکل چوب ساخته شده است. این کف پوش از یک لایه نازک بر روی یک تخته چند لایه یا الیاف فشرده، ساخته شده است. بیشتر آن ها به گونه ای طراحی شده اند که بدون هیچ چسب یا میخی قابل نصب هستند، اصطلاحا به آن ها می گویند شناور (Floating).  

مزیت ها:

لمینت در عین حال که میتواند شبیه به چوب و یا سنگ باشد، بسیار ارزان تر از آن هاست. همچنین تمیز کردن آن بسیار ساده است. لمینت به گونه ای است که در برابر خراش و خرد شدن بهتر از چوب واقعی عمل میکند.

معایب:

همانند کاشی، لمینت نیز موقع خیس شدن میتواند لغزنده باشد. درصورتی که آب و خیسی برای مدت طولانی روی آن باقی بماند میتواند باعث پوسته پوسته شدن آن بشود.

 بهترین کف پوش

کاشی سرامیک (Ceramic Tile)

سرامیک مخلوطی از خاک رس و سنگ است که در کوره درست میشود. این کف پوش ماده سخت است که با رنگ ها ، اشکال و الگوهای بسیار متنوعی ارائه می شود. HGTV هشدار می دهد که همه کاشی های سرامیکی به اندازه کافی برای کفپوش بودن محکم نیستند. بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که سرامیکی که میخواهید بخرید برای کف پوش مناسب است.

مزیت ها:

سرامیک ها در انواع و اقسام مختلفی ساخته میشوند. بنابراین به راحتی میتوان آن ها را با هر سبک خانه ای وفق داد. سرامیک ها با استفاده از تکنولوژی های جدید با هر الگویی، حتی به شکل سنگ و چوب، قابل ساخت میباشد.

معایب:

کاشی احساس سردی و سختی ای به پا میدهد و سبب میشود پله ها بلندتر به نظر برسند. سرامیک میتواند لغزنده باشد مگر اینکه با یک پوشش ضد لغزش، پوشیده شود.

بیشتر بخوانید: عایق سرامیک فایبر چیست؟

این سه نوع کف پوش از متداول ترین و بهترین انواع کف پوش هستند که با توجه به نیاز خانه خود میتوانید بهترین و مناسبترین را انتخاب کنید. در صورتی که این مقاله برای شما مفید بوده، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر تجربه استفاده از این کف پوش ها را داشته اید نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.