فشار روانی در هنگام خرید خانه بسیار زیاد است. همه افراد به دنبال پیدا کردن خانه ای هستند که علاوه بر زیبایی ظاهری و محله خوب، مسائل ایمنی هم در آن رعایت شده باشد. از جمله مواردی که هنگام خرید خانه باید به آن توجه کرد، عایق بندی نقاط مختلف خانه است. یکی از راه های اینکه بدانید عایق بندی خانه چطور است، سوال کردن از صاحب خانه است. همچنین در مورد هزینه قبض برق و گاز جویا شوید. دانستن این اطلاعات میتواند یک دید کلی از نحوه عملکرد عایق بندی آن خانه به شما بدهد. در ادامه با عایق آیریک همراه باشید تا شما را با مواردی که باید در مورد عایق بندی یک خانه، قبل از خرید آن بدانید آشنا کنیم.

مواردی که در عایق بندی یک خانه باید بررسی شود

در هنگام خرید خانه شما نیازمند بررسی مواردی در سیستم عایق بندی آن هستید تا از هزینه های اضافی در آینده در امان باشید. در اینجا مواردی که باید در ذهن داشته باشید را بیان میکنیم.

خرید خانه

آیا خانه عایق فایبرگلاس دارد؟

عایق فایبرگلاس یک فناوری عایق بندی به نسب قدیمی می باشد و به اندازه سایر گزینه های عایق بندی موثر نیست. اگر در دیوار ها یا اتاق زیر شیروانی، عایق فایبر گلاس وجود داشته باشد، قطعا نیاز به تعمیر ویا تعویض دارد. زیرا ثابت شده است که با گذشت زمان این نوع عایق خراب  می شود. بنابراین، شما نیاز دارید که هزینه ای را برای تعمیر و یا تعویض عایق بندی در نظر بگیرید.

وقتی دمای هوا زیر 20 درجه باشد، فایبرگلاس تا 40 درصد از اثر بخشی خود را از دست می دهد. با کاهش دما به زیر صفر این درصد به 50 هم میرسد.

خرید خانه

آیا خانه عایق سلولوزی دارد؟

سلولز بهترین گزینه عایق بندی برای یک اتاق زیر شیروانی نیست، اما قابل قبول است. سلولز زمانی برای یک اتاق زیر شیروانی می تواند تاثیر گذار باشد که حداقل به ضخامت 12 اینچ نصب شود. مقدار R-Value این ماده به طور کلی در حدود 3.7 در هر اینچ است. هر چند به مرور زمان به دلیل نشست و جابه جایی، این عایق تاثیر گذاری خود را از دست خواهد داد.

همیشه بیشتر بودن به معنای بهتر بودن نیست

یک باور غلط همگانی در مورد عایق بندی این است که عایق بیشتر، بهتر است. این یک باور کاملا نادرست است. صرفا به این دلیل که در اتاق زیر شیروانی، شما به هدف خود میرسید و عایق زیادی میبینید، به این معنی نیست که این برای همه جا درست است و شما دارید درست عمل می کنید.
افزودن بیش از حد عایق نه نتها مفید نیست که با جمع شدن بیش از حد مواد عایق روی هم، میتواند باعث مشکلات رطوبتی و وزنی و همچنین آسیب به بدنه ساختمان شود. عایق بیشتر لزوما بهتر نیست، اما عایق بندی صحیح همیشه بهتر است.پ

سقف می تواند مشکلات عایق بندی را نشان دهد

وضعیت سقف میتواند بیان کننده مشکلات عایق بندی باشد. اگر سقف تکه تکه ، منقبض و یا در اثر نور خورشید آسیب دیده، این ها نشانه های عایق بندی نادرست و نا کافی است.

یک بازرس خانه پیدا کنید که ممیزی انرژی خانه را به شما ارائه دهد

وقتی در فرآیند خرید خانه هستید و زمان معاینه و بررسی خانه رسیده است، یک بازرس پیدا کنید که ممیزی انرژی آن خانه را برای شما انجام دهد. ممیزی انرژی یک خانه اطلاعاتی در مورد اینکه یک خانه از کجا و به چه شکلی انرژی از دست می دهد را مشخص می کند. این اطلاعات به شما نشان میدهد که سیستم عایق بندی فعلی خانه چقدر موثر و کارآمد بوده است و آیا خانه نیاز به تغییرعایق و یا افزودن عایق به برخی نقاط دارد یا نه.

خرید خانه رویایی

خرید یک خانه خوب منوط بر این است که شما بدانید وارد چه جایی می خواهید بشوید. شما به طور قطع بودجه ای را برای این کار کنار گذاشته اید. اما مهم است بدانید که هزینه خرید یک خانه صرفا قیمت آن خانه نیست. شما باید تمام هزینه های احتمالی که ممکن است در آینده با آن رو به رو شوید نیز در نظر بگیرید. دانستن وضعیت عایق بندی یک خانه میتواند به صرفه جویی در هزینه های شما کمک شایانی بکند. در واقع شما با دانستن مشکلات عایق بندی یا از صاحب خانه می خواهید این مشکلات را رفع کند و سپس خانه را میخرید یا هزینه عایق بندی تخمین زده شده و از قیمت خانه کسر می شود. در بسیاری موارد هم می توان از خرید آن خانه صرف نطر کرده و به دنبال خانه ای جدید با عایق بندی مناسب بود.