در مناطق جغرافیایی بسیار گرم کره ی زمین، در گرم ترین ماه های سال احتمال آتش سوزی بسیار زیاد است، بنابراین در این مناطق عایق کاری منازل یا ساختمان های تجاری با استفاده از عایق نسوز ضرورت پیدا می کند. یکی از انواع خاص عایق های نسوز که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و جز متریال عایق  غیرقابل احتراق می باشد، عایق نسوز Earthwool است. برای آشنایی بیشتر با این نوع عایق با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید.

بیشتر بدانید : انواع پارچه نسوز

عایق نسوز Earthwool از چه موادی ساخته شده است؟

به طور کلی عایق نسوز Earthwool به گونه ای ساخته شده است که دارای مقاومت بالایی در برابر آتش سوزی می باشد و هنگام آتش سوزی، مانع از گسترش شعله های آتش به دیگر نقاط ساختمان می شود.

Earthwool

عایق نسوز Earthwool نوع خاصی از عایق های پشم شیشه (که با عنوان فایبرگلاس نیز شناخته می شوند) می باشد و مانند سایر محصولات پشم شیشه ، عایق نسوز Earthwool نیز از موادی مانند بطری های شیشه بازیافت شده و ماسه تولید می شود. با این وجود ، آنچه که Earthwool را از محصولات معمول پشم شیشه متمایز می سازد این است که با تکنولوژی ECOSE تولید می شود.

تکنولوژی ECOSE شامل استفاده از یک اتصال دهنده زیست محیطی پایدار برای پیوند رشته های فیبر به یکدیگر است. به جای استفاده از مواد شیمیایی سخت، در این تکنولوژی فقط از مواد اولیه طبیعی استفاده می شود. این فن آوری تحول بسیار بزرگی اتفاق افتاده است و از هیچ ماده ی فنل یا فرمالدئید اضافی در آن استفاده نشده است و با محیط زیست بسیار سازگارتر سالم تر از سایر متریال عایق موجود می باشد. علاوه بر این ، هیچ رنگ مصنوعی به Earthwool اضافه نمی شود و دارای یک رنگ قهوه ای طبیعی است.

در فرایند تهیه عایق نسوز Earthwool نه تنها خروج آلاینده های محیط زیست بسیار کاهش یافت است، بلکه در تولید آن ها از مواد پایه بیولوژیکی استفاده شده است و این باعث می شود که این عایق نسوز، دارای خاصیت مقاومت حرارتی بالا، عایق صوتی و ضدحریق نیز باشد.

ویژگی های عایق نسوز Earthwool

• غیر قابل احتراق

عایق نسوز Earthwool غیر قابل احتراق است ، به این معنی که با قرار گرفتن در معرض آتش، نمی شود، به علاوه باعث جلوگیری از گسترش آتش در ساختمان خواهد شد. این یک ویژگی بسیار با ارزش است ، به خصوص در مناطقی که احتمال آتش سوزی در آن مناطق زیاد است.

Earthwool

• خاصیت آکوستیک

علاوه بر اینکه این نوع عایق، یک عایق حرارتی بسیار خوب است، خاصیت آکوستیک نیز دارد و با ضخامت و چگالی بیشتری طراحی شده است تا از عبور صدا از یک اتاق به اتاق دیگر ممانعت شود. نصب عایق صوتی می تواند به ایجاد یک فضای داخلی آرام کمک کند.

مقاوم در برابر رطوبت

عایق نسوز Earthwool  در برابر رطوبت مقاوم است، به این معنی که رطوبت هوا را به خود جذب نمی کند. بنابریان در برابر پوسیدگی نیز مقاوم است و از رشد قارچ ها و باکتری ها جلوگیری می کند که این به دوام هر چه بیشتر ساختمان کمک می کند.

مزایای زیست محیطی

عایق نسوز Earthwool یکی از بهترین انتخاب های عایق سازگار با محیط زیست در بازار است چرا که در تهیه آن فقط از مواد بیولوژیکی استفاده می شود. همانطور که گفتیم در تهیه این نوع عایق از فن آوری ECOSE استفاده شده است که نسبت به پشم شیشه معمولی گازهای گلخانه ای کمتری تولید می کند.

نصب آسان

شاید شنیده باشید که هنگام نصب عایق پشم شیشه باید از ماسک و دستکش استفاده کنید چرا که این مواد تا حدودی حساسیت زا می باشد. اما عایق نسوز Earthwool از رشته های طولانی تری تهیه شده است و خارش و حساسیت در این نوع عایق بسیار کمتر است.

این موارد از مهم ترین ویژگی های عایق نسوز Earthwool است که شما را با آن ها آشنا کردیم. امید است مطالب ذکر شده برای شما عزیزان مفید و کاربردی واقع شده باشد.