همانطور که می دانید وجود رطوبت در ساختمان ها می تواند منجر به خسارات جبران ناپذیری شود، چرا که باعث کاهش استحکام بنا می شود. در قسمت اول این مقاله به برخی از نکات مهم برای کنترل رطوبت اشاره کردیم، در این مقاله نیز به دیگر نکات مهم اشاره خواهیم کرد. لطفا با ما در گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید.

بیشتر بدانید : با مشخصات عایق رطوبتی آشنا شوید

با نکات مهم برای کنترل رطوبت آشنا شوید

در این بخش از مقاله به نکاتی اشاره خواهیم کرد که برای کنترل رطوبت ساختمان بسیار به شما کمک خواهد کرد. لطفا این نکات را به دقت مطالعه کنید.

نکات مهم برای کنترل رطوبت

یافتن علت رطوبت بیش از حد می تواند اندکی چالش برانگیز باشد

کنترل میزان رطوبت در یک خانه از همان ابتدای طراحی و مراحل ساخت یک پروژه ساخت و ساز جدید آغاز می شود. هنگامی که یک خانه مشکل تهویه دارد ، یا مصالح ساختمانی که در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد ، رطوبت را به خود جذب می کند ، احتمالاً در آینده مشکلات ناشی از رطوبت را در ساختمان ایجاد می کند. تعمیرات به علاوه تعمیرات منزل که به موقع به آن پرداخته نشود می تواند در ساختمان تخریب به وجود آورد. به طور مثال نشت لوله ها می تواند باعث افزایش سطح رطوبت خانه شود.

هر یک از بخش های زیرین ساختمان مانند زیرزمین مستعد رطوبت زیاد هستند. باید نکات مربوط به کنترل رطوبت در این مناطق به خوبی رعایت شود.

دوستان اگر خودتان قادر نیستید که دلیل رطوبت بیش از حد ساختمان را تشخیص دهید، برای کمک، از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید.

رطوبت را به طور کلی از بین نبرید

متخصصین امر ساخت و ساز معتقدند که وجود 30 درصد رطوبت در ساختمان توصیه می شود زیرا رطوبت کافی در ساختمان، مانع از ناراحتی های جسمی می شود. عدم رطوبت کافی می تواند مشکلات سینوس ایجاد کند یا ممکن است متوجه خارش گلو شوید. پوست شما می تواند خشک و دچار خارش شود.. علاوه بر این ، رطوبت کم می تواند به هر نوع وسیله چوبی و مصالح ساختمانی که در خانه خود دارید آسیب برساند.

ساده ترین راه برای ایجاد رطوبت هوا، استفاده از رطوبت سازها می باشد که رطوبت نسبی در هوا تولید می کنند و به طور اتوماتیک هنگامی که سطح رطوبت خیلی پایین است، روشن می شوند.

نکات مهم برای کنترل رطوبت

بهبود شرایط خانه از لحاظ کنترل رطوبت

به طور مثال برای جلوگیری از ورود هوای مرطوب به داخل محفظه ها، می توان پنجره ها و درهای ورودی را آب بندی کرد. آب بندی در اطراف وان ، دوش و سینک نیز می تواند از نشت آب جلوگیری کند.

اگر لوله های نشتی دارید ، در این صورت دیر یا زود با مشکل رطوبت در خانه خود مواجه خواهید شد. بنابراین لوله های خانگی را از نظر زنگ زدگی یا نشت بررسی کنید و در صورت وجود هر گونه نشتی با متخصصین تماس بگیرید. پس از بررسی لوله ها ، در اطراف سینک ، دوش و وان را بررسی کنید. همیشه بست های اطراف وان ، توالت و دوش را بررسی کنید تا ببینید که آیا این مناطق مجدداً باید جایگزین شود.

در زیرزمین ، رطوبت بیش از حد می تواند ناشی از دیوارهای بتونی نشتی باشد. برای رفع این مشکل ، بلافاصله باید ترک ها تعمیر شوند و محصولات ضد آب نیز در آن مکان ها در نظر گرفته شود.

حتی ممکن است شما عاشق فضای سبز در داخل خانه باشید. آیا می دانید که گیاهانی که در خانه نگهداری می کنید می تواند در مشکلات ناشی از رطوبت نقش داشته باشد.

 گیاهان خانه رطوبت هوا را آزاد می کنند. پس تعداد گیاهان موجود در داخل خانه را محدود کنید یا در صورت امکان آنها را با خیال راحت به فضای بیرون منتقل کنید.

ای موارد، از دیگر نکات مهم برای کنترل رطوبت بودند که لازم است حتما آن ها را مد نظر قرار هید تا با مشکلات جدی در این زمینه مواجه نشوید.

از اینکه همواره ما را مورد لطف و توجه خود قرار می دهید از شما سپاسگزاریم.