از آنجا که خانه محل آرامش و آسایش است و رسیدگی به آن از هر لحاظ در اولویت قرار دارد، ما انسان ها همواره در تلاش هستیم تا محیط خانه را به بهترین شکل ممکن به مکانی امن و آرام برای سکونت تبدیل کنیم. برای مثال با عایقکاری رطوبتی، صوتی،ضد حریق و … نه تنها ساختمان را استحکام بیشتری خواهی بخشید بلکه با ممانعت از عبور صوت، آنجا را به محیط آرام تری تبدیل خواهید کرد. اما سوالی که برای بسیاری از عزیزان وجود دارد این است که عایق ساختمان را کی عوض کنیم ؟ به منظور دریافت پاسخ این سوال، با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید و مقاله ای که پیش رو دارید را تا انتها مطالعه کنید.

زمان تعویض عایق ساختمان ( عایق ساختمان را کی عوض کنیم ؟)

در این بخش از مقاله به مواردی اشاره خواهیم که با مشاهده ی آن ا باید برای تعویض عای ساختمان و جایگزین کردن آن ها با متریال عایق جدید اقدام کنید.

عایق ساختمان را کی عوض کنیم

مبلغ بالای صورتحساب مصرف انرژی

اگر متوجه شدید که صورتحساب مصرف انرژی ماهیانه ی شما طبق روال عادی نیست و بیشتر شد است و مرتبا نیز رو به افزایش است، این ممکن است مربوط به عدم کارآیی عایق های ساختمان به مرور زمان باشد. بنابراین در صورت مشاهده ی چنین مشکلی با متخصصان امر عایقکاری ساختمان تماس بگیرید و برای تعویض عایق های ساختمانی با آن ا مشورت کنید.

احساس سرما در خانه به دلیل عبور هوا

اگر عایق کاری درز پنجره ها یا شکاف های درون خانه ضعیف شده باشد و عملکرد سابق را نداشته باشد، در این صورت ممکن است از این منافذ باز، جریان هوا عبور کند و این باعث تغییر دمای خانه در فصل زمستان می شود و شما مثل سابق در خانه احساس گرما نخواهید داشت و گاهی نیز احساس می کنید از بخش هایی از منزل سوز سرما به داخل خانه می آید.

در چنین مواقعی نیز توصیه می شود که با مشورت افراد کاردان در زمینه ی عایقکاری ساختمان برای ترمیم و تعویض عایق های درب و پنجره ها و درزهای خانه اقدام کنید.

ابتلا به آلرژی

مواردی نیز وجود دارد که به دلیل ناکارآمدی عایق ها در ساختمان، از جمله عایق های رطوبتی، مناطقی از ساختمان دچار کپک زدگی شده و یا محل رشد قارچ می شود. قارچ ها و کپک ها می توانند آلرژی زا باشند و افراد ساکن آن محل را درگیر آلرژی کنند.

عایق ساختمان را کی عوض کنیم

بنابراین اگر مشاهده کردید که حال عمومی شما تغییر کرده است و دچار حساسیت یاآلرژی شده اید و مرتب سرفه، عطسه یا آب ریزش بینی دارید که قبلا نداشته اید، مناطق مختلف خانه را به دقت بررسی کنید و در صورت مشاهده ی هر نوع تراکم رطوبت و یا نم و کپک زدگی ، بدانید که عایق کاری ساختمان شما دیگر چندان کارآئی ندارد و باید برای تعویض آن ها اقدام کنید.

وجود آفات و حشرات

علاوه بر قارچ و باکتری و عوامل بیماری زای دیگر، حشرات و انواع آفات نیز می توانند به خانه ی شما راه پیدا کنند. علاج این مشکل استفاده از عایق ضد حشرات و آفات است. از کجا متوجه شویم که یک متریال عایق دارای این ویژگی می باشد؟  پاسخ ساده است، از روی برچسب آن.

پس بهتر است که از عایق های ضد حشره نیز در ساختمان خود استفاده کنید؛ چرا که در صورت وجود حشراتی مثل موریانه، تا زمانی شما متوجه وجود آن ها شوید آسیب شدیدی به ساختمان شما وارد شده است. پس بهتر است از قبل پیشگیری کرد باشید.

به این ترتیب اگر در ساختمان خود متوجه وجود حشرات و آفات به صورا غیرعادی شدید، می توان به دلیل از بین رفتن متریال عایق در آن محل بلشد و نیاز به تعویض دارد.

عزیزان در این مقاله شما را با علائمی آشنا کردیم که نشان می دهد عایق ساختمان را کی عوض کنید بهتر است. پس شما دوست عزیز باید به محض مشاهده ی این موارد، مشکل خود را با ما در میان بگذارید.

ما در گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک با تشخیص علت مشکل به وجود آمده در ساختمان شما، در صورت نیاز برای تعویض عایق های ساختمان در اسرع وقت مراجعه خواهیم کرد و با همکاری بهترین نصابان و با به کارگیری بهترین متریال عایق، عایقکاری ساختمان شما را مجدد انجام خواهیم داد.