تصور کنید که در فصل زمستان شما از خواب بیدار می شوید ، از بستر گرم خود بیرون می آیید و ناگهان قبل از قرار دادن پاها روی زمین از سرما به خود می لرزید. یا اینکه در سرتاسر زمستان به علت سرمای کف خانه مجبور هستید که از سرما با جوراب پشمی در خانه را بروید. آیا می دانید علت سرمای کف خانه چیست؟ در این مقاله به این مسئله پرداخته ایم. با ما در گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید.

حتما بخوانید :

عایقکاری ارزان خانه چگونه ممکن است؟

شرکت عایق کاری در اصفهان

سرمای کف خانه

چه چیزی باعث سرمای کف خانه می شود؟

سرمای کف خانه اصولا به دلیل آن چیزیست که در زیر آن قرار دارد. این موارد عبارتند از :

فضای عایقکاری نشده که جریان هوا را از خود عبور می دهد

اگر برای مثال اتاق خواب شما روی فضایی که عایق کاری نشده است قرار دارد، مثل پارکینگ، در این صورت قطعا کف اتاق شما همواره در طول فصل زمستان سرد خواهد بود.

توجه کنید که حتی اگر کف اتاق را با فرش یا کفپوش بپوشانید، به این دلیل که جریان هوا در زیر آن رفت وآمد می کند، شما احساس گرمای کافی در کف اتاق نخواهید داشت.

عایقکاری بی کیفیت

اگر کف ساختمان خود را عایق کاری کرده اید اما هنوز هم سرمای کف اتاق را حس می کنید، پس بدانید که یا متریال عایق شما از کیفیت لارم برخوردار نبوده است و یا عایق ها به درستی نصب نشده اند.

همانطور که می دانید عایق ها به مرور زمان و پس از گذشت چند سال کارایی خود را از دست می دهند و باید مجددا تعویض و با عایق های نو جایگزین شوند.

حال که با دو دلیل اصلی سرمای کف خانه آشنا شدید، آیا مایلید بدانید که چگونه می توان این سرما را کاهش داد؟ پس همچنان با ما همراه باشید.

چند روش برای کاهش سرمای کف خانه

در این بخش از مقاله چند نکته را برای شما متذکر شده ایم که با استفاده از آن می توانید رمای کف خانه را کاهش دهید.

  • استفاده از فرش های ضخیم بهتر از کف بدون فرش است اما برای استفاده ی دراز مدت این فرش ها سدی نازک در برابر عبور جریان هوا محسوب می شود.
  • استفاده از سیستم گرمای تابشی برای کف خانه نیز مؤثر است. اما همانطور که می دانید نصب این سیستم ها بسیار گران قیمت است و همچنین در صورت خراب شدن ، تعمیر آن نیز هزینه بر است.
  • یک راه دیگر برای کاهش سرمای کف این است که می توانید کفپوش های چوبی را جایگزین کاشی یا سرامیک های سرد کنید.
سرمای کف خانه

اما دوستان این را بدانید که ساده ترین و مقرون به صرفه ترین راه حل برای کاهش سرمای کف عایقکاری کف ، با استفاده از انواع متریال عایق است.

عایقکاری کف ساختمان نه تنها با ممانعت ازعبور جریان هوا باعث کاهش سرمای کف خانه می شود، می تواند در کاهش کصرف انرژی نیز نقش به سزایی داشته باشد و به علاوه هزینه های شما را به طرز چشم گیری کاهش دهد.

عایق کاری زیرزمین

اگر موقعیت ساختمان شما به گونه ای است که در زیر ساختمان، زیر زمین وجود دارد، باید به منظور کاهش سرمای کف خانه ، برای عایقکاری زیرزمین اقدام کنید.

به این علت که زیرزمین محلی است که مرتبا هوا در آن جریان دارد و این جایجائی هوا در زیر ساختمان باعث کاهش دما در بخش بالائی که کف ساختمان شما می باشد، می شود.

سخن آخر

به این ترتیب با استفاده از راه ها و روش های گفته شده و با رعایت نکاتی که برای شما ذکر کردیم، می توانید از عبور جریان هوا در کف ساختمان خود ممانعت کنید و به این ترتیب تا حد زیادی سرمای کف خانه را کاهش دهید.

دوستان گرامی از اینکه تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید از شما کمال تشکر را داریم. امید است آنچه گفته شد برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.