آیا در حال حاضر که تصمیم گرفته اید ساختمان خود را عایقکاری کنید، ب دنبال یک متریال عایق مناسب برای عایقکاری حرارتی یا صوتی می گردید؟ آیا سازگاری آن متریال عایق با محیط زیست برای شما اهمیت دارد؟ طول عمر عایق چطور؟ آیا پایداری و استحکام عایق نیز مد نظر شما هست؟ عایق فایبرگلاس یک عایق پایدار است که می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. در این مقاله با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید تا مطالب بیشتری را در این خصوص برای شما مطرح کنیم.

چرا عایق فایبرگلاس؟

امروزه فناوری های عایق جدید تری در دسترس است و اکثر آنها عملکرد متفاوتی دارند و بسیار متنوع هستند، با این وجود هنوز هم محصولات عایق از جنس فایبرگلاس قدیمی نسبت به محصولات جدیدتر از منظر عملکرد حرارتی بهتر عمل می کنند.

فایبرگلاس یک عایق پایدار

از لحاظ اثرات زیست محیطی، آیا می دانید صنعت فایبرگلاس اکنون با استفاده از مخلوط مواد اولیه که شامل بیش از 50٪ شیشه بازیافت شده است ، محصولات خود را تولید می کند؟ این امر نه تنها ورود شیشه را به زباله کاهش می دهد بلکه باعث صرفه جویی در مقدار قابل توجهی از انرژی مورد استفاده در فرآیند تولید آن می شود.

تکامل فرایند تولید عایق فایبرگلاس

ده سال پیش ، یک رویداد مهم در صنعت تولید عایق فایبرگلاس اتفاق افتاد که روند تولید و محصولات نهایی را بهبود بخشید. در سال 2008 ، این امر با استفاده از پیوندهای زیست محیطی انجام شد. در آن زمان استفاده از اتصال دهنده های مبتنی بر فنل / فرمالدئید از میان برداشته شد و با قندهای گیاهی به عنوان پایه چسبان جایگزین شد.

عایق فایبرگلاس یک عایق پایدار که امروزه تولید می شود

محصولات عایق فایبرگلاس که امروز تولید می شوند نیز نسبت به گذشته با محیط زیست سازگارتر هستند و با وجودی که تئوری اساسی تبدیل شیشه مذاب به الیاف شیشه برای بیش از هشتاد سال است که مورد استفاده قرار می گیرد ، محصولات نهایی که امروزه تولید می شود بسیار متفاوت تر از حتی بیست سال قبل است.

این فن آوری بهبود یافته باعث شده است که محصولات نهایی بسیار نرم تر ، الیاف مقاومت تر ، با شکستگی فیبر کمتر (به معنای گرد و غبار به مراتب کمتر) ، کاهش تحریکات پوست و بهبود ضخامت بهتر تولید شود. که منجر به تجربه بهتر در هنگام کار با این محصولات می شود.

در حقیقت روزهای کاری با وجود گرد و غبار ، خارش و حساسیت پوستی، بسیار دشوار می گذرد. اما، در حالی که خود روند واقعی ممکن است قدیمی باشد ، محصولاتی که تولید می شوند کاملاً جدید هستند و افراد را با مشکلات این چنینی مواجه نخواهند کرد.

فایبرگلاس یک عایق پایدار

عایق فایبرگلاس یک عایق پایدار و سازگار با محیط زیست

محصولات مهندسی که امروزه تولید می شود نسبت به گذشته بسیار سازگار با محیط زیست بوده، ایمن تر هستند و کار با آن ها آسان تر است. امروزه صنایع تولید متریال عایق با اشتیاق بیشتری بررسی های لازم را برای تولید محصولات عایق پایدار که از نظر محیط زیست نیز ایمن هستند، انجام می دهند و دائماً تمرکز خود را بر کاهش انرژی مصرفی قرار داده اند.

این صنایع به طور مداوم بر بهبود فرآیندهای تولیدی خود متمرکز هستند. صنایعی که زباله ها را به گنج تبدیل می کند و محصولاتی را تولید می کند که باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش انتشار کربن و گازهای گل خانه ای به هوا می شود.

 بنابراین ، توصیه می شود هنگامی که قصد دارید پایدارترین محصول عایق کاری را برای پروژه بعدی خود انتخاب کنید ، عایق فایبرگلاس می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد. عایق فایبرگلاس یک عایق پایدار است و بسیار سازگار با محیط زیست.

دوستان همیشه همراه، امید است از مطالبی که در این مقاله مطالعه کردید استفاده ی کافی برده باشید. در صورتی که نیاز به هرگونه مشاوره در مورد عایقکاری ساختمان های خود داشتید، با ما تماس بگیرید و سوالات و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید.