هنگامی که دمای هوا به شدت کاهش پیدا می کند و یا شدیدا گرما می شود یا سرد، اگر پکیج حرارتی ساختمان به درستی کار خود را انجام ندهد ، ممکن است تغییرات دمای داخلی خانه به شما آسیب برساند. سرما و گرما می تواند از طریق راه های زیادی وارد خانه شود. به طور مثال از طریق دیوارها ، سقف، کفپوش و… . اما نقاط نفوذی کوچکتری نیز وجود دارد که ممکن است در نظر گرفته نشود و آن هم پنجره هاست. هوا می تواند از طریق پنجره ها به داخل خانه شما نفوذ کند. پس باید به فکر راهکاری برای ممانعت از ورود هوا به داخل ساختمان از طریق پنجره ها باشیم. بهترین گزینه برای این کار استفاده از عایق پنجره است. آیا می دانید عایق کاری پنجره را چگونه باید انجام دهیم؟ در این مقاله با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید تا شما را با چگونگی عایق کاری پنجره ها آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید :

عایق کاری کنیم یا پنجره ها را عوض کنیم؟ | عایق کاری یا تعویض پنجره ؟

صرفه جویی در مصرف انرژی با عوض کردن پنجره ها

استفاده از عایق بازتاب دهنده در پنجره

عایق کاری پنجره ها

عایق کاری پنجره ها

عایق کاری پنجره ها ، یک پروژه ساده و ارزان است که علاوه بر اینکه می تواند شرایط مناسبی را در خانه برای شما فراهم کند، باعث کاهش هزینه های ماهانه ی شما نیز می شود. پنجره هایی که دارای کیفیت بالاتری هستند ، ممکن است به انواع روش های عایق بندی که در این مقاله خواهیم گفت احتیاج نداشته باشد. ما چند روش عایق کاری پنجره ها را معرفی می کنیم که برخی از آن ها برای این پنجره های با کیفیت نیز کاربرد دارد.

برای عایق کاری پنجره ها به چه ابزارهایی نیاز داریم؟

چنانچه بخواهید پنجره های منزل یا دفتر کار خود را عایق بندی کنید به این ابزارها و لوارم نیاز دارید :

  • عایق فیلم پنجره
  • درزگیر و نوار مسدود کننده
  • عایق فوم اسپری

چگونگی عایق کاری پنجره ها

در صورت لزوم می توانید از همه یا هر یک از این روش های عایق کاری پنجره ها که آموزش خواهیم داد، استفاده کنید. اکثر این روش ها ارزان قیمت هستند بنابراین به هیچ وجه نگران هزینه ها نباشید.

عایق کاری پنجره ها با استفاده از عایق فیلم پنجره

عایق های فیلم پنجره از نوع شفاف ارائه می شود که از قبل اندازه گرفته شده به اندازه پنجره شما برش داده می شود. این فیلم با نوار دو طرفه به قسمت بیرونی قاب پنجره متصل می شود. با استفاد از سشوار و دمیدن هوا گرم بر روی فیلم می توانید آن را روی پنجره محکم کنید.

عایق کاری پنجره ها

عملکرد این فیلم ها بسیار شبیه به گاز آرگون یا کریپتون است که فضای بین پنجره های دو جداره را پر کره است. به این ترتیب که هوای مرده ایجاد شده بین فیلم و پنجره مانع از نفوذ هوا از طریق شیشه می شود.

عایق کاری پنجره ها با استفاده از درزگیر و نوار مسدود کننده

هنگامی که در قاب پنجره در اطراف شیشه، شکاف وجود دارد می توانید آن فضاهای باز را با استفاده از درزگیرها و نوارهای مسدود کننده بپوشانید. درزگیرها ارزان قیمت هستند و نصب آن نیز آسان است.

عایق کاری پنجره ها با استفاده از عایق فوم اسپری

شکاف های بزرگ و قابل دسترسی در اطراف قاب پنجره ها را باید با استفاده از عایق فوم پاششی پر کنید. توجه داشته باشید که کنترل فوم اسپری کار دشواری است و می تواند از حفره ها به دیواره یا کف گسترش یافته و نفوذ کند.  بنابراین حتماً عایق فوم کم بسط خریداری کنید.

روش های عایق کاری پنجره ها که در این مقاله ذکر کردیم، چند روش ساده برای ممانعت از عبور هوا از طریق پنجره ها بود که بسیار هم ارزان قیمت و مقرون به صرفه می باشد.

در صورتی که مایل باشید از روش های دیگری استفاده کنید که اندکی پرهزینه تر است، می توانید از پنجره های دوجداره استفاده کنید. یعنی پنجره های فعلی خود را با پنجره های دوجداره جایگزین کنید.

از اینکه همواره با ما همراه و همگام هستید، از شما صمیمانه سپاسگزاریم.