در مقاله ی قبلی شما را با فضای خزنده در ساختمان آشنا کردیم و ویژگی های آن را نیز بیان کردیم و گفتیم که ضرورت وجود فضای خزنده در ساختمان های واقع در مناطق مرطوب چیست. همچنین از تفاوت فضای خزنده با زیرزمین نکاتی را یادآور شدیم. در این مقاله نیز شما را با مشکلاتی که ممکن است فضای خزنده با آن ها مواجه شوند پرداخته ایم. پس با ما در گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید تا شما را با مشکلات فضای خزنده در ساختمان ها و راه حل آن ها آشنا کنیم.

بیشتر بدانید :

علت سرمای کف خانه چیست؟

نکات مهم هنگام نصب عایق زیر شیروانی

آشنایی با مشکلات فضای خزنده در ساختمان ها

در این بخش از مقاله برای شما مشکلات فضای خزنده در ساختمان ها و راه حل آن ها بیان کرده ایم. لطفا این مطالب را با دقت مطالعه کنید.

مشکلات فضای خزنده

مشکل نم و رطوبت در فضای خزنده

همانطور که می دانید یکی از نواحی ساختمان که دارای سیستم تهویه نسبتا ضعیف می باشد، همین فضای خزنده است. چنانچه ارزیابی های منظم ، از این میزان رطوبت این ناحیه انجام نشود، ممکن است برای برطرف کردن مشکلات احتمالی ناشی از رطئبت دیر شود.. علائم رطوبت بیش از حد در همه ی قسمت های خانه اغلب به آسانی قابل مشاهده است ، اما علائم رطوبت در فضای خزیدن ممکن است دیر تشخیص داده شود یا تشخیص آن سخت تر باشد.

متأسفانه ، رطوبت در یک فضای خزنده نیز می تواند به اندازه ی رطوبت در سایر مناطق خانه مشکل ساز باشد و باعث ایجاد عوارضی مانند کپک ، گرد و غبار ، قارچ و پوسیدگی شود. گاهی نیز این رطوبت می تواند پیشرفت کند و به داخل عایق ها نیز نفوذ کند که با مشکلات جبران ناپذیری همراه خواهد بود.

راه حل مشکل نم و رطوبت در فضای خزنده

راه حل این مشکل استفاده از سد بخار است. یک ورق پلاستیکی بزرگ که روی پایه فضای خزنده قرار داده شده است ، می تواند به عنوان موانع بخار استفاده شود. اگرچه سد بخار رطوبت را به طور کامل از بین نمی برد، اما روند پیشرفت آن را به میزان قابل توجهی کند می کند. ورق های پلاستیکی یک مانع مقرون به صرفه برای رطوبت در فضای خزنده می باشد.

مشکل هدر رفتن انرژی در فضای خزنده

آیا می دانیدفضاهای خزنده می توانند منبع اصلی اتلاف انرژی باشد؟ اگر در سرتاسر فصل زمستان وسایل گرمایش شما در حال کار کردن است و شما را متحمل صورتحساب های بالای انرژی کرده است، اما هنوز هم در طبقه همکف خانه احساس سرما می کنید ، باید بدانید که فضای خزیدن می تواند مسئله باشد. اگر فضای خزنده به درستی عایق کاری نشده باشد ، می توانید باعث به هدر رفتن انرژی بشود.

مشکلات فضای خزنده

راه حل مشکل مصرف انرژی در فضای خزنده با عایقکاری

عایقکاری یکی از بهترین و مطمئن ترین راه ها برای جلوگیری از به هدر رفتن انرژی در فضای خزنده دارد. نوع عایق برای فضای خزنده بستگی به آب و هوای آن منطقه دارد. در مناطق گرم یا خشک ، عایق فقط می تواند محدوده بین تیرچه های کف باشد. در دمای زیر یخ زدگی ، عایق کاری دیوارها و آب بندی فضای خزنده مؤثرتر است.

به منظور تشخیص نوع عایق برای عایقکاری فضای خزنده می توانید از افراد حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید تا وضعیت فضای خزنده شما را ارزیابی کند ، عایق کاری فضای خزنده را به بهترین شکل ممکن برای شما انجام دهد.

ما در گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک، آماده ی انجام هرگونه خدمات عایق کاری برای انواع ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری  و… و نیز برای بخش های مختلف ساختمان با استفاده از انواع متریال عایق هستیم. در صورتی که تصمیم گرفته اید ساختمان خود را عایق کاری کنید با مشاوران ایریک تماس بگیرید و از راهنمائی های آن ها بهره مند شوید.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم.