فصول سرد سال از سویی بسیار زیبا و دل انگیز است و می تواند یادآور خاطرات شیرین برای شما باشد، بارش باران، برف و … همه از مصادیق زیبایی های فصل زمستان است. اما از سوی دیگر ممکن است ما را متحمل هزینه های سنگین برای مصرف انرژی جهت گرم کردن فضای خانه یا محل کار بکند که این چندان خوشایند نیست. پس چکار کنیم که بتوانیم در فصول سرد سال در مصرف انرژی صرفه جویی کنیم؟ این مقاله را تا پایان همراه با ما در گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک مطالعه کنید تا شما را با مهم ترین نکات برای ذخیره انرژی در فصل زمستان آشنا کنیم.

بیشتر بدانید : ساختمان های انرژی صفر خالص (NZEB) چه نوع ساختمان هایی هستند؟

ذخیره انرژی در فصل زمستان

خوشبختانه ، راهکارهای بسیاری وجود دارد، چه بزرگ و چه کوچک، که به کاهش هزینه های کلی انرژی شما در طول زمستان کمک می کند. هرچه خانه شما کارآمدتر باشد و انرژی کمتری نیز از داخل به خارج منتقل شود ، انرژی کمتری برای گرم کردن فضای داخل منزل مصرف خواهد داشت ، حتی در سردترین فصل سال. اجرای چند مورد از مهم ترین نکاتی که برای ذخیره انرژی در فصل سرد سال خواهیم گفت، می تواند به کاهش صورتحساب های گرمایشی شما در فصل پاییز و زمستان کمک کند.

با مهم ترین نکات برای ذخیره انرژی در فصل زمستان آشنا شوید

بیایید یک یا چند مورد از این نکات را برای صرفه جویی در مصرف انرژی در زمستان امتحان کنید و ببینید که تا چه حد می توانید میزان مصرف انرژی خود را کاهش دهید و به نوبه خود در هزینه های انرژی در زمستان امسال صرفه جویی کنید.

آفتاب زمستانی

آفتاب دوست شما در فصل پاییز و زمستان است. درست است که نور آفتاب برای خنک نگه داشتن خانه در ماه های گرم سال، خوب نیست ، اما نور خورشید یک عامل طبیعی عالی برای گرم کردن خانه شما در طول فصل زمستان است.

یکی از مهم ترین نکات برای ذخیره انرژی در فصل زمستان این است که در طول روز پرده ها را کنار بکشید تا در حد امکان نور خورشید به داخل منزل شما بتابد. به این ترتیب به طور طبیعی دمای داخل خانه شما یک یا دو درجه بالا می رود ، که می تواند موجب صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی گرمایشی بشود.

همچنین هنگام شب، پرده ها را ببندید. پرده ها می تواند در مقابل سوز سرما در شب های زمستانی به عنوان یک عایق عمل کند و مانع از عبور وا از طریق درز پنجره ها شود.

عایق منزل را در بخش های مختلف چک کنید

از مهم ترین نکات برای ذخیره انرژی در فصل زمستان توجه به عایقکاری منزل است. عایق مانندیک کت زمستانی برای خانه شما می ماند. هر چه عایق ها با کیفیت تر باشد خانه شما گرمتر خواهد بود. پس از این مورد اطمینان حاصل کنید.

ذخیره انرژی در فصل زمستان

مثلا اگر می دانید عایق کاری ساختمان شما ضعیف است ، یا اگر هنگام لمس کف ، سقف و دیوارها احساس سرما می کنند ، ممکن است زمان آن رسیده باشد که عایق های خانه را تعویض کرده و از متریال عایق سازگار با محیط زیست استفاده کنید.

حتی اگر اخیراً عایق کاری منزل خود را به روز کرده اید ، ممکن است ساییدگی و پارگی ایجاد شده باشد، پس آن ها را به خوبی چک کنید. در صورتی وجود خرابی در عایق ها فضای هوا و سوراخ هایی باقی می ماند که می تواند منجر به از بین رفتن انرژی خانه شود. چک کردن این کار در هر سال برای شما این امکان را فراهم می کند تا از هرگونه ضرر و زیان احتمالی در زمینه ی مصرف انرژی خودداری کنید.

این دو مورد از مهم ترین نکات برای ذخیره انرژی در فصل زمستان هستند. علاوه بر این موارد توصیه می شود که حتما نشتی های هوا را در خانه چک کنید، در صورت لزوم فیلترهای هوا را تعویض کنید، از سیستم گرمایشی از کف بهره ببرید و مواردی از این قبیل.

سخن آخر

با مطالعه ی مهم ترین نکات برای ذخیره انرژی در فصل زمستان دیگر در فصول فرد سال نگران مصرف بیش از حد انرژی و پرداخت هزینه های گزاف برای آن نیستید. با رعایت این نکات می توانید از به هدر رفتن انرژی تا حد زیادی ممانعت کنید.