به طور کلی در ساختمان ها، اتاق زیرشیروانی و زیر زمین دو منطقه ای هستند که ممکن است مشکلاتی برای کل ساختمان به وجود بیاورد اگر از آن ها غافل شوید. بنابراین لازم است که از عایقکاری مناسب برای محافظت ساختمان از آسیب های ناسی از مشکلات موجود در این دو بخش از خانه استفاده کنید. به علاوه لازم است که پس از عایق کاری ساختمان، هر چند وقت یکبار بررسی های لازم در این محل ها را انجام دهید تا از درستی عملکرد عایق ها در این دو ناحیه اطمینان حاصل کنید و هر زمان لازم بود آن ها را تعوض کنید. ایا می دانید زمان تعویض عایق زیرشیروانی چه موقع است؟ در این مقاله با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید تا شما را با نکاتی در مورد نحوه تعویض عایق زیر شیروانی آشنا کنیم.

بیشتر بدانید : بهترین عایق سقف زیر شیروانی

به منظور آگاهی شما عزیزان از زمان تعویض عایق زیر شیروانی در ادامه به نشانه هایی اشاره خواهیم کرد که در صورت مشاهده آن ها باید بدانید که هم اکنون وقت آن رسیده است که عایق زیرشیروانی را تعویض کنید.

تعویض عایق زیر شیروانی

زمان  تعویض عایق زیر شیروانی را از کجا متوجه شویم؟

در این بخش از مقاله به نکاتی اشاره خواهیم کرد که در صورت مشاهده این نشانه ها باید بدانید که زمان تعویض عایق زیر شیروانی فرار سیده است و باید آن ها را با عایق های جدید عوض کنید.

افزایش هزینه انرژی مصرفی

به قبوض برق و گاز و … در چند سال گذشته توجه کنید نسبتبه زمان حال. آیا صورتحساب مصرف انرژی شما در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش یافته است؟

چنانچه عایق های ساختمان از کارآیی لازم برخوردار نباشد، کار تجهیزات گرمایشی و سرمایشی شما را سخت تر می کند، که این به معنای افزایش مصرف برق و قبوض انرژی است. پس چنانچه متوجه افزایش میزان مصرف انرژی در خانه تان شدید، به عایق های زیر شیروانی سری بزنید، شاید نیاز به تعویض عایق زیر شیروانی وجود داشته باشد.

درجه حرارت داخلی متغیر و غیر قابل پیش بینی

چنانچه مرتبا در فضای داخلی خانه متوجه تغییر دما شدید، این نشان دهنده ی عبور هوا از بخشی از خانه است که می توان اتاق زیر شیروانی باشد. یعنی چنانچه عایق کاری اتاق زیر شیروانی عملکرد صحیحی در برابر جریان هوا نداشته باشد، هوا از بیرون به داخل خانه و از داخل به بیرون نفوذ کرده و مرتبا دمای خانه تغییر می کند که این نشان دهنده زمان تعویض عایق زیر شیروانی است.

تعویض عایق زیر شیروانی

کاهش دما در طبقه دوم ساختمان

اگر دمای هوا در کل ساختمان یکنواخت نباشد و شما با کاهش دما در طبقات بالاتر ساختمان روبرو شدید، این مشکل می تواند ناشی از عبور جریان هوا از طریق اتاق زیرشیروانی باشد که باعث کاهش دما در طبقات نزدیک به آن منطقه شده است. پس در چنین مواقعی با بررسی عایقکاری اتاق زیرشیروانی، برای تعویض عایق زیر شیروانی اقدام کنید.

مشکلات رطوبتی و وجود آفات در ساختمان

آیا اخیراً در سقف خانه شما نشتی رخ داده است؟ این رطوبت ناشی از نشتی لوله ها باشد یا ناشی از بارش باران و … در پشت بام، باید بدانید که رطوبت، باعث مرگ عایق است و عملکرد عایق را از بین می برد. عایق کاری اتاق زیر شیروانی برای جلوگیری از لانه گزینی و رشد آفات و حیواناتی از قبیل موش ها ، پرندگان کوچک ، و سایر حشرات از ملزومات کار است.

 اگر شما هر یک از این موارد را در منزل خود مشاهده کرده باشید ، تعویض عایق زیر شیروانی ، از ضروریات می باشد.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم نشانه های خرابی و عدم عملکرد صحیح عایق زیر شیروانی را برای شما عزیزان بیان کنیم. توصیه ما این است که در صورت مشاهده هر کدام از این نشانه ها ابتدا با متخصصان در امر نصب و تعویض عایق های ساختمان تماس بگیرید و با مشورت این افراد کارآزموده برای تعویض عایق زیر شیروانی اقدام کنید.