هنگامی که با افزایش تعداد نفرات ساکن یک خانه، فضای خانه اندکی تنگ می شود ، صاحبان خانه به دنبال راه های میانبری هستند که بتوانند از هر فضایی درون ساختمان استفاده بهینه نمایند. یکی از انتخاب های آنها برای این کار، گاراژ است. تبدیل گاراژ به فضای سکونت می تواند گزینه ی مناسبی برای خانواده های پر جمعیت باشد. اما سوالی که وجود دارد این است که آیا این کار درست است؟ و تبدیل گاراژ به فضای سکونت اعضای خانواده را با مشکلی مواجه می کند؟ برای دریافت پاسخ این سوال با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید.

بیشتر بدانید :

سه نکته کلیدی مصرف بهینه انرژی در خانه

محل اتلاف انرژی در خانه کجاها می تواند باشد؟

متریال مناسب برای عایق کاری گاراژ | عایق کاری پارکینگ

 تبدیل گاراژ به فضای سکونت بیشتر در مناطقی که املاک و مستغلات گران قیمت هستند انجام می شود. همچنین برخی از خانواده ها گاراژ خانه خود را برای کوتاه مدت به افراد رهن یا اجاره می دهند که این می تواند هم برای صاحبان خانه منبع درآمدی باشد و هم می تواند برای افراد کم درآمد که توانایی پرداخت هزینه های سنگین برای اجاره خانه را ندارند، راهکار مناسبی باشد. اما آیا این کار اصولی است؟

تبدیل گاراژ به فضای سکونت

برای پاسخ به این سوال به بیان مزایا و معایب تبدیل گاراژ به فضای سکونت پرداخته ایم.

آشنایی با مزایا و معایت تبدیل گاراژ به فضای سکونت

در این بخش از مقاله به نکاتی از مزیت ها و عیوب تبدیل گاراژ به فضای سکونت برای شما مطالبی را بیان خواهیم کرد که چنانچه شما نیز تصمیم گرفته اید چنین تغییراتی را در ساختمان محل سکونت خود به وجود بیاورید،  خوب است ابتدا این نکات را مد نظر داشته باشید.

تبدیل گاراژ به فضای سکونت نیاز به بازسازی و ترمیم مجدد زمین آن دارد. با بازسازی زمین گاراژ ، شما می خواهید یک فضای کم اهمیت و بلااستفاده قبلی را به یک فضای مناسب برای سکونت تبدیل کنید.

تبدیل گاراژ به فضای سکونت می تواند برای شما منجر به درآمد زائی بشود، به این تریب که می توانید آن را اجاره بدهید و از آن کسب درآمد کنید.

مزایای تبدیل گاراژ به فضای سکونت

  • ایجاد یک فضای اضافی برای زندگی و استفاده از فضای خالی خانه به منظور استفاده بهینه تر.
  • استفاده از فضایی که از پیش وجود دارد و نیاز به استفاده از مصالح ساختمانی زیادی برای ایجاد یک محل کوچک اما مسکونی وجود ندارد.

معایب تبدیل گاراژ به فضای سکونت

  • از دست دادن فضای ذخیره سازی. بسیاری از افراد از گاراژ خود برای ذخیره سازی وسایلشان استفاده می کنند. ممکن است شما نخواهید از این فضا برای ذخیره سازی استفاده کنید، اما شاید خریدار خانه ی شما در آینده بخواهد از فضای گاراژ خانه به برای استفاده های مربوط به خود گاراژ بهره ببرد. پس این می تواند در زمان فروش منزل برای شما مشکل ایجاد کند.
  • ممکن است از دست دادن فضای پارک اتومبیل شما، در محله تان از لحاظ کمبود فضا برای پارک ماشین در بیرون از فضای خانه مشکل ساز شود.
  • تبدیل گاراژ به فضای سکونت ، از قیمت ساختمان و ارزش آن کم خواهد کرد و ارزش اصلی خانه شما را کاهش می دهد

نکات و مسائل قانونی مربوط به تبدیل گاراژ به فضای سکونت

تبدیل گاراژ به فضای سکونت

مسائل مربوط به منطقه بندی و حقوقی

تغییر مکانی که قبلا جای وسایل نقلیه بود است به فضای مسکونی ایمن و با شرایط منعکس شده ، مسائل قانونی مربوط به خود را دارد. هر گاراژ وقتی تبدیل به یک فضای مسکونی و جدید با شرایط جدید شود باید یک پروسه حقوقی مهم را بگذراند.

یکی از موارد تعیین کننده در این مورد این است که شهرداری های می خواهند بدانند که آیا مقررات لازم برای تبدیل گاراژ به فضای مسکونی رعایت شده است یا نه!

تبدیل یک گاراژ به یک فضای مطبوع برای سکونت، مستلزم آن است که گاراژ مطابق با استانداردهای فنی و حقوقی تغییر داده شود. به این ترتیب باید محلی که فقط وسایل نقلیه در آن نگهداری می شد یا به  عنوان یک محل ذخیره سازی برای  وسایل بوده اس ، باید به جایی برای زندگی تبدیل شود.

دستورالعمل های شهرداری ها برای فعالیت های مرتبط با این تبدیل نیازمند اجرای یکسری تغییرات در ارتباط با : نصب یا جابجایی دیوارها، تأمین آب جاری، خط فاضلاب، اضافه کردن ویندوز، نصب یک سیستم الکتریکی کامل و مواردی از این قبیل می باشد.

از توجه و همراهیتان ممنون و سپاسگزاریم