صرفه جویی در هزینه ها با کاهش مصرف انرژی این روزها بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. عایق کاری ساختمان ها و منازل یکی از بهترین راه ها برای کاهش مصرف انرژی است. انواع عایق ساختمانی برای این منظور در بازار وجود دارد که می توانید از آن ها با توجه به موارد کاربرد آن ها استفاده کنید. یک نوع از این متریال عایق، عایق فوم اسپری است. اگر مایل به استفاده از این عایق هستید، لطفا با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید و مطالبی که در این مقاله برای شما ذکر کرده ایم را به دقت مطالعه کنید.

بیشتر بدانید :

ساختمان های انرژی صفر خالص (NZEB) چه نوع ساختمان هایی هستند؟

مهم ترین نکات برای صرفه جویی در مصرف انرژی خانه های قدیمی

استفاده از عایق فوم اسپری

آیا استفاده از عایق فوم اسپری بدون از بین بردن درای وال امکان پذیر است؟

یکی از سؤالاتی که اغلب در مورد عایق فوم اسپری پرسیده می شود این است که آیا می توان آن را به دیواره های موجود اضافه کرد یا خیر؟ پاسخ این سوال مثبت است ، اما قبل از نصب فوم اسپری باید درای وال برداشته شود.

فوم اسپری وقتی به قسمت بخش داخلی دیوارها واردها می شود به سرعت گسترش می یابد. اگر می خواهید عایق را بدون از بین بردن درای وال اضافه کنید ، ممکن است کف در حال گسترش، پانل را پر کند و فشار را به قسمت داخلی تخته گچ دیوار وارد کند. این می تواند باعث شکسته شدن درای وال شود.

گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک، ارائه دهنده ی کلیه ی خدمات عایق کاری ساختمان، آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان برای عایق بندی ساختمان های مسکونی، تجاریف اداری و … می باشد. با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره ای ما نیز بهره مند شوید.

همانطور که مشاهده می کنید حذف درای وال قبل از نصب عایق فوم اسپری بسیار مهم است. البته شما خودتان می توانید این کار را انجام دهید، اما این یک کار کثیف و وقت گیر است.

 با کمک نیروهای متخصص یک شرکت عایق کاری حرفه ای هم می توانید هزینه ها را کاهش دهید و هم آسان تر و راحت تر ، انجام این کار را به آن ها بسپارید.

به علاوه، جایگزینی مناسب برای عایق فوم نیز می تواند عایق فایبرگلاس باشد.

آیا می توان عایق فوم اسپری را روی عایق های فعلی استفاده کرد؟

در بیشتر مواقع ، صاحبان خانه به دنبال یک عایق جایگزین به جای استفاده از عایق فوم اسپری هستند. اگر چه عایق فوم اسپری بسیار خاصیت چسبندگی دارد ، اما به خوبی عایق فایبرگلاس نیست.

از طرفی ترکیب دو نوع عایق در واقع کارایی هر دو عایق را کاهش می دهد، به این علت که شکاف های عایق فایبرگلاس قدیمی که در زیر کار شده است، با وارد کردن فوم اسپری، پر نخواهد شد.

استفاده از عایق فوم اسپری

در نتیجه ، مهمترین مزایت های عایق فوم اسپری را نیز از بین می برد ؛ شکاف های کف تاثیر منفی بر مقاومت مواد در برابر انتقال حرارت دارد و همچنین می توانند توانایی عایق کف را در مقابل رطوبت تضعیف کند و این می تواند باعث شود بخار آب در دیوارها ایجاد شود.

بنابراین چه خودتان تصمیم گرفته باشید که خانه تان را عایق بندی کنید یا این کار را به یک تیم حرفه ای بسپارید ، حذف عایق قدیمی از ضروریات است و این کار برای اثربخشی عایق جدید و صرفه جویی در صورتحساب انرژی شما بسیار پراهمیت است.

کلام آخر

اگر به دنبال راه هایی برای استفاده صحیح از انرژی در خانه خود هستید ، عایقکاری را فراموش نکنید. با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را با ما مطرح نمائید. ما نیازها و خواسته های شما را بررسی خواهیم کرد و راه حل های مناسبی را به شما پیشنهاد خواهیم داد.

اگر تصمیم گرفته اید که یک شرکت عایق کاری حرفه ای را برای عایقکاری ساختمان خود انتخاب کنید، می توانید این کار را به ما در گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک بسپارید.

از توجه و همراهی شما عزیزان تا پایان این مقاله بسیار ممنون و سپاسگزاریم.